התוכנית שמעניקה לוותיקי שער הנגב

יותר פלוסים והטבות מכל תוכנית אחרת,

הרבה יותר חוויות, בריאות, תמיכה אישית והעשרה תרבותית.

 

 

אזרחים ותיקים רבים מעדיפים להוסיף ולהתגורר בביתם, בסביבה המוכרת להם, בקרב חבריהם, שכניהם ומשפחתם, גם כאשר הם חוששים מירידה בבריאותם ובתפקודם.

סיוע מותאם להמשך השתלבותם בקהילה ובסביבה המוכרת להם, יאפשר להם להמשיך ולהתגורר בקהילה מתוך ביטחון ואיכות חיים טובה יותר.

התוכנית פורסת רשת ביטחון בקהילה לאזרח הוותיק, במטרה לסייע לו להמשיך לנהל את חייו בביתו ובקהילה בביטחון, בתחושת שייכות ובאופן מותאם לגיל המבוגר.

 

למי מיועדת התוכנית?

התוכנית מתאימה לאזרחים ותיקים (יחידים או זוגות) המתגוררים בקהילה באופן עצמאי, כולל זוגות ובהם רק אחד מבני הזוג הגיע לגיל זקנה.

 

השירותים הניתנים במסגרת קהילה+

התכנית כוללת סל שירותים שנועד לסייע לאזרח הוותיק במידע ובייעוץ, בביצוע פעולות יום-יומיות בהן הוא זקוק לעזרה, בסיוע בתחזוקת הבית, בשמירה על הבריאות ובמתן מענה חברתי בשעות הפנאי.

 

סל השירותים כולל:

אם קהילה- האחראית לקיום קשר קבוע ותומך עם חברי הקהילה ולמתן סיוע בזמינות מרבית, לניהול תקין של חיי היומיום בתחום תחזוקת הבית והנגשת שירותים, כגון: ביצוע תיקונים קלים בבית האזרח הוותיק או זימונו של איש מקצוע לביצוע התיקונים.

 

שירות סיוע למצבי חירום- התקנת לחצן מצוקה, כך שבכל אירוע חירום בריאותי או אחר, לחיצה על לחצן המצוקה תיצור קשר עם מוקד החירום של השר"פ.

במידת הצורך יפנה מוקד החירום את הקריאה לגורם הרלוונטי (כגון מוקד רפואי, משטרה, בני משפחה, מכבי אש) ויעדכן באופן מיידי את אם הקהילה אודות המצב.

 

שירותי סיוע רפואיים-

זימון רופא לביקור בית- אזרח ותיק החבר בקהילה+ יכול להזמין רופא לביקור בית בכל ימות השבוע ובכל שעות היממה.

ביקור הרופא כרוך בתשלום סמלי של 25 ₪

 

זימון אמבולנס - זימון אמבולנס באמצעות לחצן מצוקה – ולאחר אישור רופא השר"פ בסבסוד של 30 ₪ גם במקרה ולא היה צורך באשפוז.

 

שירותי מידע וייעוץ

חברי הקהילה זכאים לקבל סיוע במיצוי זכויות.

 

שירותי פנאי ותרבות לבחירה (במסגרת תוכנית שדרוג סל השירותים הקלאסי)

תרבות- שביל ישראל, פילהרמונית, טיולי בוקר, סינמטק

אקדמיה- הרצאות בשיתוף מכון הרצוג, קורס התפתחות האדם לאורך מעגל החיים, שומעים חופשיים, קורס אקדמי- "שואה בראי הקולנוע" בסינמטק שדרות.

בריאות- מרכז הידרותרפי, קוסמטיקה, רייקי, רפלקסולוגיה, דיקור/ מסאג' רפואי.

הסעות- שירותי מוניות, שרותי נכונית (רכב להסעת נכים)

התוכנית נתונה לשינויים בהתאם להיצע וביקוש